Organizacija Združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo (Unesco) je svetovni dan knjige in avtorskih pravic razglasila leta 1995. Posvečen je spodbujanju branja, založništva ter zaščiti avtorskih pravic in intelektualne lastnine. Praznujemo ga na dan, ko so se rodili ali umrli nekateri velikani svetovne literature, kot so Miguel de Cervantes, Vladimir Nabokov in William Shakespeare.

Vsako leto 23. aprila začne program tudi nova svetovna prestolnica knjige. Letos je to mesto Kuala Lumpor v Maleziji.

V Sloveniji na ta dan poteka najbolj množična prireditev širjenja branja in bralne kulture NOČ KNJIGE.

Kaj vse pripravljajo za ta dan, pa si lahko ogledate na tej strani: https://2020.nocknjige.si/?utm_medium=email&utm_source=newsletter_588&utm_campaign=nekaj-lepega-za-vas

Tudi jaz vam želim, da na ta dan naredite nekaj lepega zase.

Knjižničarka Klavdija