V VRTCU JE LEPO!

Življenja je čudovita možnost, ki nam je dana s trenutkom, ko se rodimo.
Vendar smo otroci v začetku še zelo odvisni od ljubezni, ki nam jo podarjajo starši.
To je toplo naročje, tudi sredi noči in vso noč, če ga potrebuješ.
To je varno zavetje, kamor se vračaš po nasvet, zaupanje.
To je tisto kar poleg hrane in obleke najbolj potrebuješ. Naj te ne skrbi.
Vedno je nekdo, ki čaka, da te pospremi v življenje.

(J. Pogačnik)

Strokovne delavke v vrtcu Mežica smo septembra sprejele v varno naročje 129 otrok. Od teh jih je 30 prvič prestopilo prag vrtca. Za njih in njihove starše je bil 2. 9. 2019 res poseben dan, saj morajo sprejeti, da bomo njihove otroke v življenje, poleg njih, pospremile vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljic. Zagotovo so prvi dnevi težki, otroci izražajo stisko, jokajo, nekateri zavračajo hrano, v vrtec ne želijo. Vsi, tako starši kot strokovni delavci se moramo potruditi, da otrok sprejme novo okolje, prijatelje, igrače in nas-strokovne delavke. Po tednu ali dveh je vse drugače. Solzice se posušijo, na ustnicah se pojavi nasmeh, otroci začutijo toplino, ljubezen, ustvarjalnost, ki je v vrtcu ne manjka.

V vrtcu diši po sveže kuhani hrani in prijaznosti,
v vrtcu se nam nikamor ne mudi,
v vrtcu je čas, da se igramo, cartljamo, ustvarjamo in
opazujemo eden drugega, kaj zmore in zna!

V vrtcu sledimo viziji:

»Zdrav spoštovanja vreden vrtec, v katerem nas povezuje prijateljstvo, ljubezen, strokovnost in nam sodelovanje predstavlja izziv.«

Pomočnica ravnatelja Vrtca pri OŠ Mežica
Romana Šepul