Kviz Male sive celice je namenjen osnovnošolcem – ekipam 3-eh učencev (v ekipi je po en sedmošolec/sedmošolka, en osmošolec/osmošolka in en devetošolec/devetošolka), ki po uspešno opravljenih predtekmovanjih pokažejo svoje znanje še pred televizijskimi kamerami.

V eni televizijski sezoni se pomeri 32 ekip iz različnih osnovnih šol.

Na RTV SLO se je uvrstila tudi naša ekipa OŠ Mežica, ki jo sestavljajo Julija Liza Kozinc – 7. a, Lenart Skudnik – 8. b ter Vid Domej – 9. b. V petek, 8. 10. 2021 so v oddaji premagali OŠ Šmarje-SEP in se tako uvrstili med 16 najboljših šol v Sloveniji. Predvajana oddaja bo na programu v soboto, 30. 10. 2021 ob  9. 30.  Iskreno jim čestitamo ter komaj čakamo snemanja novih oddaj.  Uspešni so bili tudi navijači preko ZOOMa na male zaslone. Vsi navijači so bili izbor posameznega tekmovalca (Brina Skudnik, Lan Lesjak, Vita Čeh, Jakob Kobolt, Mojca Domej, Tina Hribernik, Mila Prevorčič, Mojca Knežar in Gašper Herič). Navijači so dejavno sodelovali tudi pri iskanju najdaljše besede pri igri »MOŽGANSKI LABIRINT«.

Držimo pesti za nadaljnja tekmovanja.

Mentorici Romana Finžgar, Nataša Podojsteršek