Prejšnji teden smo z učenci izbirnega predmeta Vzgoja za medije – Radio

obiskali radijski postaji Hitradio center ter Radio 1 v Ljubljani.

Na obeh radijskih postajah so nas zelo lepo sprejeli.

Ogledali smo si njihove prostore in dobili odgovore na naša vprašanja. Od tega, kako potekajo in kako ustvarijo oddaje, do tega, kako potekajo avdicije, katera so nujno potrebna znanja, da lahko opravljajo svoje delo. Bili smo tudi v studiu.

Na Hitradiu center smo spoznali voditelja Anabel in Matica, fotografirali smo se tudi z ustvarjalko Tiktok vsebin Lucijo.

Na Radiu 1 smo spoznali Denisa Avdića z ekipo. Seveda smo bili vsi zelo navdušeni nad tem, da smo ga spoznali, vendar je bilo lepo spoznati tudi ostale ljudi, ki so v ozadju in so nujno potrebni, da delo v studiu poteka odlično. Po naključju smo srečali še predsednika Slovenije Boruta Pahorja, ki je imel ravno ta dan intervju na Radiu 1.

Ugotovili smo, da je delo na radiu zabavno, vendar tudi zahtevno. Ta izkušnja je bila boljša, kakor smo si lahko predstavljali, in se zahvaljujemo ekipama Hitradio Center in Radia 1 za to priložnost.

 

Avtor: Barbara Ljubojević Lupša