Na letošnjem Ekokvizu so osnovnošolci tekmovali v štirih tematskih sklopih: 1) e-odpadki in recikliranje elektronskih naprav,  2) trajnostni razvoj, varstvo okolja in onesnaževalci, 3) ogljični odtis in 4) zelena energija. 12. januarja je potekalo šolsko tekmovanje, na katerem se je med seboj preko spletne aplikacije pomerilo 792 ekip iz 128 osnovnih šol, skupno kar 2.376 učencev iz šestih, sedmih in osmih razredov. Na naši šoli je tekmovalo 12 učenk v 4 ekipah: EKOŽVERCE (Brina Skudnik, Ela Bruder, Tia Modrej), EKOGENIJI (Neli Mirt, Gaja Piko, Ela Krivec), MI3 (Tinkara Mešnjak, Manca Gavez, Neja Kohek) ter EKOFACE MEŽICE (Anamarija Kobolt, Mojca Ocepek in Maša Trost). EKOFACE Mežice so se uvrstile na državno tekmovanje, kamor se je uvrstilo 12 ekip iz cele Slovenije. V torek, 14. 3. 2023 smo se skupaj z navijači (vse učenke, ki so tekmovale na šolskem tekmovanju) odpravili v Ljubljano na državno tekmovanje. Tekmovanje je potekalo v dveh delih. Pisno in ustno. Po nekaj začetne smole pri pisnem delu so se Ekoface znašle v skupini s kasnejšimi zmagovalci tekmovanja. Drugi del tekmovanja je potekal v živo na odru, kjer so se ekipe posameznih skupin med seboj pomerile v igri »hitri prsti«. Zmagovalci posamezne skupine so se uvrstili v polfinale. Naše tekmovalke so se uvrstile na 10. mesto. Zelo smo ponosni nanje, saj je bila konkurenca res huda.

Čestitamo in upamo, da bodo svoje znanje uporabljale tudi v praksi.