V okviru projekta Geopark Karavanke, ki ga izvajamo že nekaj let, smo tudi letos izvedle “Geo projektni dan”. Letošnja tema je bila: TUJERODNE VRSTE – sovražniki ali prijatelji?

Majhni in veliki iz vrtca smo raziskovali, spoznali nove stvari in se ob tem zabavali. Ogledali smo si animirani film o tujerodnih vrstah in spoznali, da nekatere najdemo tudi pri nas v Mežici. Sadili in sejali smo ajdo, buče, krompir, kamilico in paradižnik; opazovali španskega lazarja in ga primerjali z domačimi polži ter te posebne živali iskali tudi na sprehodih v naravi.

Ugotovili smo, da lahko veliko tujerodnih vrst označimo za naše dobre prijatelje. Ena izmed teh je tudi ajda, ki je tujerodna medovita rastlina. Sadiko smo odnesli k čebelarju Pavliju, da bodo njegove čebele pridelale še slajši med.

Vse to je res “Zabavno, poučno in nič mučno“.