Na praznični večer, 25. 12., smo Katrce skupaj s pevsko skupino Gorna in  gospodom Peršakom uprizorile pred ND Mežica žive jaslice. Obudili smo spomni na rojstvo odrešenika, Jezusa. Manjkale pa niso tudi živali – ovce in ovčice s kmetije Peršak ter osel s kmetije Jakopič.

Ne pozabimo, da so pred davnimi časi, ko let še niso šteli tako kot jih štejemo sedaj in ko še ni bilo vsega udobja, ki ga imamo sedaj… izšel ukaz cesarja Avgusta, naj se popiše ves svet. To popisovanje je bilo prvo popisovanje ljudi na svetu.  Vsakdo se je moral popisati v svojem rojstnem mestu, zato je tudi Jožef  odšel iz mesta Nazaret v  mesto, ki se imenuje Betlehem, da bi se popisal skupaj z Marijo, svojo zaročenko, ki je bila noseča. In, ko sta bila že tam je prišel tudi čas, ko se je družinica povečala. Žal prostora v prenočišču za mlado družinico ni bilo. Zato so se nastanili v hlevčku. Tam je Marija rodila sina, njunega prvorojenca. Objela ga je, povila v ogrinjalo in položila v jasli, …

Želimo vam vse dobro v letu 2024. Predvsem pa miru in ljubezni.

Člani skupine Katrce z mentorico Polonco B.