Ko angeli potujejo, se sonce smeje.

Že peto leto zapored smo se skupaj z učenci iz Prevalj odpravili na izlet v Nemčijo in Avstrijo. Skupaj nas je bilo: 81 učencev, 6 učiteljev, 2 vodiča, 2 šoferja in še kdo. V petek, 17. 5. 2019, smo se odpeljali najprej do Berchtesgadna in si ogledali Muzej nacizma, nato smo se odpravili v rudnik soli Berchtesgaden, se peljali po dveh toboganih in z ladjico po podzemnem jezeru. Za tem pa še po prekrasnem ledeniškem jezeru Königssee. Nato smo se odpeljali do Garmisch – Partenkirchna, kjer smo prespali. Drugi dan je bil zelo adrenalinski, saj smo se z vzpenjačo ali veliiiiko gondolo povzpeli na najvišji vrh Nemčije Zugspitze. Imeli smo srečo in uživali v lepem razgledu. Po kosilu smo se odpravilo do dvorca Linderhof. Ponovno smo se vrnili v Garmisch – Partenkirchen in dočakali še zadnji dan. Po zajtrku smo spakirali kovčke in se odpravili v Innsbruck, kjer smo si ogledali skakalnico Bergisel. Od tam pa še v svet kristalov Swarovski. V večernih urah smo se v nedeljo, 19. 5. 2019, srečno vrnili nazaj domov.