Ideja o gozdni igralnici se je porodila med ustvarjanjem za likovni natečaj, kjer so otroci risali svojo “super” igralnico. Dobili so idejo, da bi jo lahko imeli tudi v gozdu. Ker se je ideja zdela krasna in bi nam odprla veliko novih možnosti za igro in raziskovanje v naravi, smo se izvedbe lotili načrtno. Poiskali smo primeren kotiček v delu gozda, ki ga pogosto obiskujemo, risali načrte kaj bi igralnica vsebovala, nato pa smo se z lastnikom gozda (ki je hkrati tudi oče deklice v naši skupini), g. Jožetom Šternom, dogovorili za dovoljenje oblikovanja igralnice. Po našem načrtu je izdelal stole iz lesa, mi pa smo z našimi pridnimi rokami in s pomočjo našega hišnika Boruta, očeta Mateja in vodje vrtca izdelali trampolin, bazen, kavč ter lesene “igrače”, ki so shranjene v gozdni igralnici v posebnih zabojih. Otroci so bili zelo motivirani za delo, predvsem pa navdušeni, ko so se uresničile njihove ideje in načrti. Zdaj ob vsakem obisku naše nove igralnice kujejo nove načrte, vanjo nosijo veje, korenine, storže, se igrajo in učijo na vse možne načine (različna področja po kurikulu) in ob tem razvijajo lastno domišljijo, gibalne sposobnosti, socialne veščine in še, in še.

Mi smo pripravljeni deliti našo kreacijo z vsemi vami. Označili smo jo za igralnico Vrtca Mežica in hkrati igralnico vseh vas, ki se boste tam ustavili, prisluhnili naravi in se igrali z ponujenimi lesenimi izdelki. Hvala, ker boste tudi vi poskrbeli, da bo naša igralnica negovana in urejena. 

Hvala vsem, ki ste pripomogli k oblikovanju gozdne igralnice vrtca Mežica!

Otroci z Evo, Nino, Marjanco in Matejo.